پایانه فروش ویژه پیشخوان (POS)

تهیه پرینتر و سایر ملزومات دفاتر پیشخوان دولت

سامانه پشتیبانی و مرکز پاسخگویی کانون کشوری دفاترپیشخوان

اطلاعیه ها

راهنمای اتصال به شبکه پیشخوان (SIN)

ملاقات حضوری

سیستم یکپارچه مالی و حسابداری دفاتر پیشخوان دولت

روابط عمومی کانون در تلگرام

telegram_pr.jpg

خبرصدور بی رویه مجوز دفاتر پیشخوان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Public Relations   
دوشنبه, 11 شهریور 1398 ساعت 17:56

دبیرکل کانون کشوری دفاتر پیشخوان دولت صدور بی رویه مجوز دفاتر پیشخوان بیش از ۷ هزار دفتر در حوزه شهری و در روستا‌ها ۱۰ هزار دفتر فعال داریم

به گزارش روابط عمومی کانون کشوری دفاتر پیشخوان دولت ، علی فلاح حقیقی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما هشدار داد: صدور بی رویه مجوز در این بخش توزان اقتصادی (درآمد - هزینه) را به هم می‌زند و سبب بیکاری دفاتر فعال می‌شود.

دبیرکل کانون کشوری دفاتر پیشخوان دولت گفت: ابلاغیه کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، رویه قبلی صدور مجوز دفاتر پیشخوان دولت را که بر اساس آمایش ملی و میزان نیازمندی دفاتر بود، به پرداخت مبلغی در استان تهران، مراکز استان و شهرستان برای صدور مجوز به هر میزان که متقاضی وجود داشته باشد، تبدیل کرده است.
علی فلاح حقیقی افزود: این رویه با توجه به محدودیت‌های درآمدی دفاتر و میزان برون سپاری که متناسب نیست و نرخ گذاری که قرار بود اصلاح شود و نشد و همچنین ادغام دفاتر موازی؛ توازن هزینه - درامد را برای کسب و کار ۴۰ هزار شاغل این حوزه تأمین نخواهد کرد و افراد فعال در دفاتر به بیکاران بدهکار در آینده نزدیک تبدیل می‌شوند.
آقای فلاح حقیقی گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، متقاضیان در تهران با پرداخت ۵۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها ۳۰ میلیون تومان و در شهرستان‌ها نیز با پرداخت ۱۵ میلیون تومان به سازمان تنظیم مقررات و ثبت یک شرکت حقوقی و یک یا دو شاخصه دیگر می‌توانند ثبت دفتر کنند.
وی گفت: توصیه می‌کنیم افراد برای ثبت دفتر پیشخوان اقدام نکنند، زیرا ظرفیت خدمات موجود در شبکه دفاتر متناسب با هزینه کسب و کار دفاتر نیست و با توجه به محدودیت خدمات و سطح درآمدی دفاتر که سازمان تنظیم مقررات رادیویی هم این موضوع را بررسی کرده است، به نظر می‌رسد با روند جدید این درآمد موجود هم باید میان همه دفاتر تقسیم شود که به سرمایه گذرای انجام شده در این حوزه به شدت آسیب می‌رساند.

آقای فلاح حقیقی تاکید کرد: درخواست جدی دفاتر این است که تا ثبات کسب و کار دفاتر و مشخص شدن دامنه خدمات از ایجاد هر گونه فراخوان ثبت دفاتر جلوگیری شود.
وی افزود: البته نظر ما بر ندادن مجوز دفتر جدید نیست بلکه باید بر اساس آمایش ملی و برحسب نیاز، انجام شود تا خللی در فعالیت دفاتر کنونی ایجاد نکند و توزان اقتصادی از لحاظ درآمدی و هزینه، از بین نرود.
فلاح حقیقی افزود: رویه صدور مجوز مشخص است و ما دخالتی در آن نداریم، اما به نمایندگی از جامعه دفاتر پیشخوان دولت می‌گوییم ورود دفاتر جدید در شرایطی که فعالیت دفاتر اقتصادی نیست، نمی‌تواند رقابت ایجاد کند، باید این بخش به ثبات برسد و بعد تصمیم مهم تری گرفته شود.
وی گفت: ۷ هزار و ۴۰۰ دفتر در حوزه شهری فعال هستند و در روستا‌ها حدود ۱۰ هزار دفتر داریم.
دبیرکل کانون کشوری دفاتر پیشخوان دولت گفت: با توجه به اینکه قانون دفاتر پیشخوان دولت در مجلس مطرح است، از نمایندگان مجلس تقاضا داریم برای حمایت از این حوزه امور تصدی را به دفاتر پیشخوان دولت واگذار و دولت بخش نظارتی و سیاستی کنونی را دنبال کند.

به نقل از:
http://www.iribnews.ir/00AYJH

روابط عمومی کانون انجمنهای صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی کشور

 

 

افزودن نظر

کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

منوی اصلی

ورود به تالار گفتگوتعهدنامه استفاده از خدمات پورتال دفاتر پیشخوان خدمات دولت

دستورالعمل ها و بخشنامه ها

logo-samandehi