پایانه فروش ویژه پیشخوان (POS)

سامانه پشتیبانی و مرکز پاسخگویی کانون کشوری دفاترپیشخوان

اطلاعیه ها

تهیه پرینتر و سایر ملزومات دفاتر پیشخوان دولت

راهنمای اتصال به شبکه پیشخوان (SIN)

ملاقات حضوری

سیستم یکپارچه مالی و حسابداری دفاتر پیشخوان دولت

روابط عمومی کانون در تلگرام

telegram_pr.jpg


فایل کمیاب بازار اجاره پایتخت- روزنامه دنیای اقتصاد- شماره 4502 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Z.Pourrahmat   
شنبه, 01 دی 1397 ساعت 14:39

 

بررسی میدانی فایل‌ واحدهای مسکونی عرضه شده در بازار رهن و اجاره نشان می‌دهد: در بخش عمده آپارتمان‌های عرضه شده در این بخش از بازار مسکن، مالکان به دریافت مبلغ اجاره ماهانه بالا نسبت به ودیعه درنظرگرفته شده تمایل دارند. به تعبیر دیگر حجم فایل‌های «رهن کامل» در این روزها در بازار اجاره به شدت کاهش پیدا کرده است.

 

به گفته مشاوران املاک، تعداد اندک فایل‌های «رهن کامل» موجود در بازار مربوط به گروهی از مالکان واحدهای مسکونی می‌شوند که طی چند هفته اخیر از سوی مالکان خریداری شده‌اند و به دلیل ناهماهنگی بودجه خرید و قیمت پیشنهادی، بخشی از بودجه خود را از محل رهن آپارتمان تامین می‌کنند.

از این رو به نظر می‌رسد بخش عمده مالکان تمایل به دریافت مبلغ اجاره ماهانه بالاتری دارند.

مشاوران املاک عنوان می‌کنند این موضوع در اکثر مناطق شهر تهران قابل مشاهده است. به‌عنوان مثال بخش زیادی از مالکانی که واحدهای خود را در بازار اجاره عرضه کرده‌اند در صورت ناتوانی متقاضی اجاره ملک برای پرداخت مبلغ پیشنهادی، تمایل بیشتری به کاهش مبلغ ودیعه نسبت به مبلغ اجاره ماهانه دارند. به گفته آنها مالکان در حال حاضر نسبت به تبدیل مبلغ اجاره به ودیعه بیشتر واکنش مثبتی نشان نمی‌دهند. این موضوع در سایر مناطق شهر تهران نیز قابل مشاهده است از این رو طبق گفته مشاوران املاک افزایش ناگهانی مبلغ اجاره از سوی مالکان سبب شده تا در چندماه اخیر بخشی از مستاجران که امکان افزایش مبلغ اجاره ماهانه را ندارند اقدام به تمدید قرارداد اجاره خود نکنند. بررسی فایل‌های عرضه شده در بازار رهن و اجاره شهر تهران نیز این موضوع را تایید می‌کند. به‌طوری که در برخی از مناطق شهر تهران برخی مالکان واحدهای مسکونی ۵۰ تا ۷۰ متر، پیشنهاد مبلغ ودیعه‌ای کمتر از ۲۰ میلیون تومان در مقابل اجاره ماهانه بیش از یک میلیون تومان را دارند.


 

روابط عمومی کانون انجمن های کارفرمایی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی

آخرین بروز رسانی در شنبه, 01 دی 1397 ساعت 14:47
 

افزودن نظر

کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

منوی اصلی

ورود به تالار گفتگودستورالعمل ها و بخشنامه ها

logo-samandehi