خبر

پایانه فروش ویژه پیشخوان (POS)

سامانه پشتیبانی و مرکز پاسخگویی کانون کشوری دفاترپیشخوان

اطلاعیه ها

تهیه پرینتر و سایر ملزومات دفاتر پیشخوان دولت

راهنمای اتصال به شبکه پیشخوان (SIN)

ملاقات حضوری

سیستم یکپارچه مالی و حسابداری دفاتر پیشخوان دولت

روابط عمومی کانون در تلگرام

telegram_pr.jpg


کارکنان دفاتر پيشخوان خدمات مخابراتي روستايي در انتظار بيمه مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط بدیهی   
سه شنبه, 29 بهمن 1392 ساعت 16:37

 ict roostaei
کارکنان دفاتر پيشخوان مخابراتي استان بهره مندي از حق بيمه را يکي از مطالبات مهم خود مي دانند. همايش شوراي هماهنگي اسلامي دفاتر ICT روستايي و مراکز مخابراتي خراسان رضوي شنبه شب گذشته در شهرستان سبزوار برگزار شد، در اين همايش افرادي حضور داشتند که براي احقاق حقوق خود و اجراي بند ۶۲ از رديف ۸۶ قانون بودجه ۹۲ مدت هاست تلاش مي کنند تا شايد بتوانند از حق بيمه با بسته شدن قراردادهايي يکسان برخوردار شوند.

به گزارش خراسان رضوی، نماينده کارگران ICT شهرستان نيشابور و عضو شوراي هماهنگي دفاتر استان خراسان رضوي در حاشيه اين همايش به خراسان گفت: تاکنون در مدت ۴سال حدود ۱۰۳بار به مجلس رفته ايم تا مسئولان را مجاب کنيم و اين حق نيز در قانون که با عنوان بند ۶۲ از رديف ۸۶ قانون بودجه آمده احيا شود.
محسن لکزيان تصريح کرد: متأسفانه شرکت مخابرات در اين زمينه کوتاهي مي کند و نيروهاي حاضر در اين دفاتر سال هاست از حق بيمه بهره مند نيستند. نماينده کارگران ICTهاي شهرستان نيشابور با اشاره به بند ۶۲ از رديف ۸۶ قانون بودجه سال ۹۲ ادامه داد: بر اساس اين قانون صندوق تأمين اجتماعي موظف است کارگزاران و پيمانکاران حقيقي و افراد حقوقي و ساير افرادي را که به عنوان کارگر يا با هر عنوان ديگري طرف قرارداد مخابرات روستايي هستند، پس از واريز حق بيمه سهم کارگر (توسط کارگزار) و پيمانکار (کارگر) تا زمان فروش سهام مديريتي بر اساس قانون تأمين اجتماعي و قانون کار تحت پوشش بيمه قرار دهد.
وي خاطرنشان کرد: طبق قانون حق بيمه سهم کارفرما تا سقف ۲۴۰۰ميلياردريال از محل رديف «۵۵۰۰۰۰۷۴» جدول شماره (۹) اين قانون تأمين شود. وي با بيان اين که وزارتخانه هاي ارتباطات و فناوري اطلاعات، تعاون، کار و رفاه اجتماعي و امور اقتصادي و دارايي، ملزم به رفع مشکلات اجراي بند (۶۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۱ کل کشور مرتبط با کارگزاران مخابرات روستايي بوده اند، يادآور شد: شرکت مخابرات ايران متعهد به استمرار بيمه و انعقاد قرارداد مستقيم با کارگران، پيمانکاران و کارگزاران روستايي طبق شرايط و ضوابط مقرر در قانون کار است.
لکزيان با بيان اين که شرکت مخابرات قانون را تفسير به رأي به نفع خودش مي کند، اظهار داشت: اين قانون توسط دولت به شرکت مخابرات ابلاغ شده و متأسفانه اين شرکت از اجراي قانون به شکل هاي مختلف سر باز مي زند و هربار که به مديران اين شرکت هم مراجعه مي کنيم آن ها مديران عامل استان ها يا شرکت مخابرات را مقصر مي دانند. وي افزود: حتي براي اين تخلف از شرکت مخابرات به ديوان عالي کشور هم شکايت کرده ايم که اين شکايت به شعبه ۱۵ ديوان ارجاع شده است.
نماينده کارگران ICTهاي شهرستان مشهد و عضو شوراي هماهنگي استان خراسان رضوي نيز در سبزوار به خبرنگار خراسان رضوی گفت: بر اساس تفاهم نامه هايي که با حضور مديرعامل شرکت مخابرات ايران، رئيس هيئت مديره و نماينده سهامداران، رئيس حراست و مسئول اداري اين شرکت به امضا رسيده است مقرر شده تا بند ۶۲ از رديف ۸۶ قانون بودجه اجرا و حقوق کارگران شرکت مخابرات احقاق شود.
بهروز دوست علي افزود: با وجود ثبت اين «تفاهم نامه» در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي طي ۳ماه گذشته هر بار شرکت مخابرات با استفاده از عناوين مختلف از اجراي اين قانون سر باز زده و نيروها را تحت فشار قرار داده است. وي ادامه داد: اين شرکت حتي در موارد مختلفي به اخراج نيروها، تغيير قراردادها و تعويض پيمانکاران اقدام کرده است. «دوست علي» تصريح کرد: چطور مي شود دستورات مرکز در موارد مختلف توسط مديران عامل اجرا مي شود اما به بحث احقاق حقوق يک کارگر که مي رسيم، گوش ها سنگين مي شود.
نماينده کارگران ICT شهرستان سبزوار و عضو شوراي هماهنگي استان خراسان رضوي نيز به خبرنگار ما گفت: خوشبختانه در قوانين نظام جمهوري اسلامي ايران حق برخورداري از بيمه و قراردادهاي عادلانه در قانون حق همه قشرهاي جامعه دانسته شده است. علي اصغر اصغرنيا افزود: در دوراني که شرکت مخابرات ايران به صورت دولتي اداره مي شد، حق بيمه نداشتيم و در همان دوران هم براي احقاق حقوقمان به طرح شکايت به مجلس شوراي اسلامي پرداختيم. وي ادامه داد: امروز بيش از ۱۵هزار خانواده شرکت مخابرات ايران داراي يک مشکل مشترک هستند و آن اجراي قانون و برخورداري از حق بيمه و تنظيم قراردادهاي عادلانه است.
اصغرنيا با انتقاد از اداره کار شهرستان سبزوار گفت: متأسفانه با وجود اين که تمام ادارات کار در سراسر کشور و استان بر اساس قانون همکاران ما را کارگر تشخيص داده اند، اداره کار سبزوار همکاران ما را «پيمانکار» تشخيص داده که اين ظلم بزرگي در حق ماست. نماينده مردم شهرستان  هاي سبزوار، جوين، جغتاي، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس شوراي اسلامي هم در حاشيه اين همايش در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: متأسفانه شرکت مخابرات از اجراي قانون سر باز مي زند.
مهندس علي سبحاني فر با اشاره به امضاي تفاهم نامه بين مديران ارشد شرکت مخابرات ايران تصريح کرد: اين توافق در اصطلاح يک توافق «ترکمانچاي» بود و حقوق اصلي کارگران ICTهاي روستايي مصوب مجلس شوراي اسلامي در آن پيش بيني نشده بود. رئيس کميته فناوري مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: مديران ارشد شرکت مخابرات ايران با حذف کليد واژه هاي اصلي اين قانون در تفاهم نامه شان از جمله اين جمله که: «شرکت مخابرات ايران متعهد استمرار بيمه و قرارداد مستقيم با کارگران، پيمانکاران و کارگزاران روستايي طبق شرايط و ضوابط مقرر در قانون کار است.» سعي در تضييع حقوق اين افراد داشتند که ما اين توافق نامه را رد و شرکت مخابرات را ملزم به اجراي قانون کرديم. وي خاطرنشان کرد: شرکت مخابرات با تفسير به رأي قانون اين ادعا را دارد که ما در قبال هر تعداد افرادي که بيمه شده اند، مسئوليم اما در مورد افرادي که در گذشته بيمه نشده اند مسئوليتي نداريم.

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 29 بهمن 1392 ساعت 16:40
 

افزودن نظر

کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

منوی اصلی

ورود به تالار گفتگوتعهدنامه استفاده از خدمات پورتال دفاتر پیشخوان خدمات دولت

دستورالعمل ها و بخشنامه ها

logo-samandehi