پایانه فروش ویژه پیشخوان (POS)

سامانه پشتیبانی و مرکز پاسخگویی کانون کشوری دفاترپیشخوان

اطلاعیه ها

تهیه پرینتر و سایر ملزومات دفاتر پیشخوان دولت

راهنمای اتصال به شبکه پیشخوان (SIN)

ملاقات حضوری

سیستم یکپارچه مالی و حسابداری دفاتر پیشخوان دولت

روابط عمومی کانون در تلگرام

telegram_pr.jpg


برگزاری سرشماری در یک شهر و سه ناحیه آماری تهران به روش الکترونیکی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 11 مهر 1390 ساعت 17:14

 

 رئیس مرکز آمار ایران گفت: در هفتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن که آبانماه امسال برگزار خواهد شد، بطور آزمایشی سرشماری در یک شهر و سه ناحیه آماری استان تهران به روش الکترونیکی برگزار خواهد شد. این اقدام پیش درآمدی خواهد بود برای سرشماری سال 1395 که مقرر گردیده است در آن سال تمام کار سرشماری رایانه ای صورت گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، 'عادل آذر' در حاشیه مراسم افتتاح رسمی ستاد اجرایی سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان تهران در جمع خبرنگاران گفت : انتخاب این شهر و سه ناحیه در استان تهران در حال بررسی است.
وی گفت: اقدامات بسیار خوبی در زمینه محتوا و کیفیت برگزاری سرشماری عمومی نفوس و مسکن انجام شده اما این فقط 30 درصد کار می باشد و 70 درصد کار به مردم بر می گردد که با اطمینان کامل اطلاعات لازم را در اختیار مامورین آمارگیر قرار دهند که این وظیفه اصحاب رسانه است که مردم را مطلع کنند.
آذر اظهارداشت: از جمله ویژگی های بسیار خوب هفتمین دوره سرشماری عمومی نفوس و مسکن این است که از دو سال پیش برای برگزاری این سرشماری به لحاظ کیفیت و محتوا برنامه ریزی شده و چند بار به صورت آزمایشی این سرشماری انجام شده است.
وی با بیان اینکه در این سرشماری اگر مردم پای کار نیایند و همکاری نداشته باشند تمامی اقدامات و برنامه ریزی های ما ناقص خواهد بود خاطرنشان کرد: قطعا اگر مردم از حساسیت و اهمیت موضوع سرشماری آگاه باشند همکاری خوبی را با مامورین سرشماری خواهند داشت.
رئیس مرکز آمار ایران با بیان اینکه پایه اصلی در اطلاع رسانی صحیح و درست به مردم در امر سرشماری اصحاب رسانه و خبرنگاران هستند، گفت: سرشماری مربوط به هیچ گروهی نیست و برای نظام است تا بتواند در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی های کشور دقیق عمل کند که به همین دلیل از رسانه ها خواستاریم در اطلاع رسانی این موضوع نهایت همکاری را با ما داشته باشند.
آذر افزود: استان تهران در سرشماری عمومی نفوس و مسکن برای ما بسیار مهم است زیرا حدود 20 درصد فعالیت نیروی انسانی ما در این استان می باشد و جمعیت این استان قابل توجه است.
وی با بیان اینکه سرشماری بزرگترین رخداد آماری و اطلاعاتی هر کشور محسوب می شود، اظهارداشت: با توجه به اینکه مبنای تصمیم گیری و برنامه ریزی صحیح، داشتن اطلاعات به روز می باشد سرشماری از 10 سال به پنج سال تبدیل شد و این یک کار بسیار بزرگ، با اهمیت است.
آذر ادامه داد: سرشماری عمومی نفوس و مسکن در کل کشور از دوم تا 22 آبان ماه انجام می شود که این سرشماری را 114 هزار نفر انجام می دهند که از این تعداد 54 هزار نفر مامور آمارگیر می باشند.
رئیس مرکز آمار ایران با بیان اینکه سرشماری در دنیا یک رخداد است زیرا همه مردم درگیر این موضوع هستند گفت: اگر مردم مدارک لازم ازجمله کارت ملی، شناسنامه ،کدپستی و مشخصات افراد خانواده را از قبل آماده داشته باشند صرف جویی زیادی در زمان سرشماری خواهد شد زیرا برای سرشماری هر خانوار حدود 20 دقیقه زمان پیش بینی شده و اگر هر خانوار یک دقیقه زودتر فرم مربوط را تکمیل کنند سرشماری یک روز زودتر انجام خواهد شد.
آذر افزود: در فرم سرشماری عمومی نفوس و مسکن 64 قلم اطلاعات پرسیده می شود که از جمله آن زاد و ولد، وضعیت مسکن و وضعیت سلامت می باشد.
وی اظهارداشت: اعلام اطلاعات جمع آوری شده در سرشماری عمومی نفوس و مسکن یک فرآیند خاصی دارد که پس از طی این فرآیند به مرور زمان اطلاعات به مردم اطلاع رسانی می شود.
آذر ادامه داد: براساس پیش بینی انجام شده تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده اطلاعات کامل سرشماری استخراج خواهد شد.
وی تصریح کرد: مشخصات جمع آوری شده افراد در سرشماری عمومی نفوس و مسکن کاملا محرمانه است و به هیچ وجه اطلاعات فردی افراد منتشر نمی شود.
رئیس مرکز آمار ایران گفت: به لحاظ امنیتی و نظارتی تمامی تمهیدات لازم برای برگزاری سرشماری انجام شده و تمامی مامورین آمارگیر نیز کد شناسایی ،لباس مخصوص دارند.
آذر در خصوص خانواده های غایب در زمان سرشماری نیز اظهارداشت: پس از پایان زمان سرشماری بحث بازشماری را به منظور جمع آوری اطلاعات خانواده های غایب خواهیم داشت.
وی افزود: هیچ گونه سرشماری از مراکز کارگاهی و تجاری نخواهیم داشت و سرشماری ما مربوط به خانوار و آبادی ها می باشد.

 

آخرین بروز رسانی در دوشنبه, 11 مهر 1390 ساعت 17:28
 

منوی اصلی

ورود به تالار گفتگودستورالعمل ها و بخشنامه ها

logo-samandehi